Tym razem ekologicznie - o POS

bić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie. Zrobienie studni głębinowej to duży wydatek, wymaga także załatwienia pozwolenia na budowę. Jest całkiem sporo formalności do załatwienia. Jednak czy studnia głębinowa to j

Tym razem ekologicznie - o POS

Woda ze studni, czy z wodociągu - co się opłaca?

Woda z wodociągów często jest bardzo droga, a w wielu lokalizacjach tej opcji zwyczajnie nie ma. Czy wyjdzie korzystniej zrobić studnie i używać takiej wody? Cóż - dobre pytanie.

Zrobienie studni głębinowej to duży wydatek, wymaga także załatwienia pozwolenia na budowę. Jest całkiem sporo formalności do załatwienia. Jednak czy studnia głębinowa to jedyna opcja? Może wystarczy "zwykła"? Cóż\Hm, do celów higienicznych/gospodarczych powinna być odpowiednia. Jednak picie takiej wody niesie ze sobą duże ryzyko - warto wykonać badanie takiej wody, można ją także uzdatniać.

Zasadniczo, woda ze studni to czasami jedyna możliwość. Wywiercenie studni jest drogie, ale nie musimy płacić rachunków. Należy pamiętać, że trzeba także taką wodę ogrzać. Do wyboru mamy parę opcji - gazowe ogrzewacze (lub piec dwu-funkcyjny, który równocześnie ogrzewa nasz dom), lub elektryczne. Z elektrycznych możemy wybrać bojler, lub ogrzewacz przepływowy. Oba urządzenia mają wady i zalety. Ogrzewać można też z C.O - płaszczem wodnym pieca, lub kominka. Dobrze jest poznać wady i zalety wszystkich rozwiązać, zanim jakieś wybierzemy.


Przydatny w domu

Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet


Środki chemiczne

Obecnie sprzęt AGD jest dość oszczędny. Dotyczy to również sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli przejmujemy się ekologią, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania. Znajdują się w nich między innymi fosforany, które powodują rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.© 2019 http://informator.opoczno.pl/