Sposób na wyjątkowe wnętrze - sztukateria

we pomieszczenie zaczyna wyglądać bardzo stylowo. Dzięki temu domowa sztukateria cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających nowe domy. Starają się one o to, aby domowa sztukateria została bardzo dobrze dobrana pod w

Sposób na wyjątkowe wnętrze - sztukateria

Dobór pięknej sztukaterii do domu

Domowa sztukateria stanowi bardzo ważny element wielu pomieszczeń. Trzeba przyznać, że potrafi ona sprawić, że nawet najbardziej pospolite domowe pomieszczenie zaczyna wyglądać bardzo stylowo. Dzięki temu domowa sztukateria cieszy się ogromną popularnością wśród osób urządzających nowe domy. Starają się one o to, aby domowa sztukateria została bardzo dobrze dobrana pod względem jej wielkości. Dzięki temu wszystkie elementy takiej sztukaterii będą mogły zostać odpowiednio wyeksponowane. W przeciwnym razie najbardziej atrakcyjne elementy sztukaterii mogą stać się niewidoczne. Bardzo ważne jest także, aby domowa sztukateria posiadała wysokie walory kolorystyczne. Dzięki temu będzie ona po prostu dodawała uroku domowym pomieszczeniom.


Niebanalny pomysł na wystrój domu sztukaterią

Jeżeli mamy zamiar przeprowadzić gruntowny remont naszego domu, to sprawmy, aby faktycznie odmienił on swoje oblicze na lepsze, na ciekawsze. Z pewnością patrząc na nasze ściany czy elewację można mieć wrażenie, że są one podobna do wielu innych, które spotkać można na przykład w domu sąsiada. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze lokum pozytywnie wyróżniało się, to zastanówmy się nad tym, by zmontować wspaniałą i nadającą klasycznego piękna sztukaterię. Nasza elewacja stanie się zupełnie inną niż do tej pory! Naprawdę warto jest pójść w tę stronę i uczynić swój budynek mieszkalny czymś zupełni innym niż do tej pory. Nie bójmy się takich zmian i choć raz w życiu przekonajmy się, jak w łatwy sposób można nadać dobrego wyglądu naszym wnętrzom.


Akroterion - opis z Wikipedii

Akroterion, akroterium (naszczytnik) ? terakotowa, marmurowa lub brązowa dekoracja, która wieńczyła szczyt i boczne narożniki (frontonu) w klasycznych budowlach greckich i rzymskich. Mógł mieć formę stylizowanej palmety, woluty, liści akantu, trójnogów, figury lub grup figur.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Akroterion



© 2019 http://informator.opoczno.pl/