Kiedy zepsuje się samochód

e spotkać możemy konkretnych fachowców, a jeśli chodzi o nasze samochody i ich naprawy, odpowiedzialnymi za to osobami są mechanicy samochodowi. To właśnie oni przeprowadzają przeglądy aut oraz ich naprawy, a także mogą przekazać

Kiedy zepsuje się samochód

Praca w warsztacie mechanicznym

Na rynku znajdziemy obecnie wielu specjalistów, którzy pomagają nam dokonywać drobnych napraw w domu lub zajmują się naszym zdrowiem. W każdej dziedzinie spotkać możemy konkretnych fachowców, a jeśli chodzi o nasze samochody i ich naprawy, odpowiedzialnymi za to osobami są mechanicy samochodowi. To właśnie oni przeprowadzają przeglądy aut oraz ich naprawy, a także mogą przekazać nam zalecenia, które wpłyną na dłuższą żywotność naszego pojazdu. Warto od czasu do czasu korzystać z ich usług, ponieważ nie każdą usterkę będziemy mogli naprawić samodzielnie. Fachowa pomoc sprawi, że nasze auto będzie sprawne o wiele dłużej i pozwoli nam uniknąć problemów, więc nie warto jej unikać.


Kto może zadbać o stan samochodu?

Regularne przeglądy samochodu to oczywiście nałożony przez prawo obowiązek. Nikt z nas ich nie uniknie, jednak każdy wie, że odbywają się one dość rzadko, a między nimi popsuć może się wiele rzeczy w naszym aucie. Jeśli więc zależy nam na tym, by było ono sprawne odraz dobrze nam służyło, warto postarać się o dodatkowe przeglądy, które zorganizujemy samodzielnie. W tym celu należy udać się do warsztatu samochodowego lub mechanika, który sprawdzi dla nas najważniejsze elementy samochodu i oceni ich stan. Być może dana część jest już zużyta i lada moment ulegnie awarii? Lepiej wiedzieć o tym zawczasu, niż narażać się na dodatkowe problemy, gdy dojdzie do awarii auta.


Wikipedia o działaniu gaźnika

Zasada działania gaźnika opiera się na praktycznym zastosowaniu prawa Bernoulliego. Zgodnie z nim w miejscu zwężenia kanału, którym przepływa przez gaźnik powietrze (zwężka Venturiego) powstaje różnica ciśnień (paradoks hydrodynamiczny), która powoduje zasysanie paliwa dostarczanego przez dyszę.

Rysunek przedstawia uproszczony model gaźnika. Powietrze (1) (zasysane przez tłok w czasie suwu ssania) przepływa przez gardziel (zwężkę) gaźnika (2), występujący w przewężeniu gardzieli spadek ciśnienia powietrza powoduje zasysanie paliwa z komory pływakowej (3). Pływak (4) utrzymuje poprzez zawór (5) stały poziom paliwa w komorze pływakowej, zawsze poniżej poziomu wypływu paliwa z dyszy (6) do gardzieli, tak by podczas postoju silnika paliwo nie wypływało z dyszy samoczynnie. Ilość podawanego paliwa zależna jest od prędkości powietrza przepływającego przez gaźnik. Prędkość ta regulowana jest poprzez zmianę otwarcia przepustnicy (7), której wychylenie sterowane jest pedałem przyspieszenia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ga%C5%BAnik



© 2019 http://informator.opoczno.pl/