Chorujące zwierzątko- pomoc weterynaryjna

ieczny trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.Nie każdy weterynarz zna się na danym zwierzęciuPośród ludzi istnieje przekonanie, że każdy lekarz weterynarii zna się na chorobach każdego z domowych z

Chorujące zwierzątko- pomoc weterynaryjna Wizyta z zwierzęciem u weterynarza nie zawsze jest przyjemna, jednak dobrze jest zdecydować się na profesjonalny gabinet. Warto poszukać i mieć gwarancję, że nasz podopieczny trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy weterynarz to dobry weterynarz.

Nie każdy weterynarz zna się na danym zwierzęciu

Pośród ludzi istnieje przekonanie, że każdy lekarz weterynarii zna się na chorobach każdego z domowych zwierząt. Jest to myślenie błędne bowiem weterynarze mają różne specjalizacje i nie zawsze mają odpowiednią wiedzę aby pomóc danemu zwierzęciu. Tak jak na chorobach psów i kotów znają się niemal wszyscy, tak problem pojawia się z gryzoniami i zajęczakami, które mają odmienne reakcje na dane leki od psa czy kota przy tej samej dolegliwości dlatego na przykład lek skuteczny dla kota, może być śmiertelnie niebezpieczny dla królika.

Aby mieć pewność, że nasz mały pupil jest w odpowiednich rękach powinniśmy poszukać przychodni weterynaryjnej w której przyjmuje lekarz specjalizujący się w leczeniu małych zwierząt.


Wikipedia i zadania technika weterynarii

Technik weterynarii ? osoba będąca absolwentem technikum weterynaryjnego, która w zakładzie leczniczym dla zwierząt może wykonywać następujące czynności z zakresu świadczonych w nim usług weterynaryjnych, które to czynności nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej:

pobieranie prób do badań laboratoryjnych
czynności pomocnicze przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych
udzielanie pierwszej pomocy w przypadkach:
niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
zadławienia,
zranienia lub złamania,
porodu niewymagającego fetotomii lub zabiegu chirurgicznego;

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Technik_weterynarii


Niecodzienny pupil? A co z wetem?

Gad lub egzotyczny ptak jako pupil to już nie ekstrawagancja. Takie zwierzęta spotyka się relatywnie często w Polsce. Oczywiście wymagają ściśle określonych warunków bytowania, pokarmu i zabiegów pielęgnacyjnych. Właściciele takich zwierząt maja jednak problem z wizytami u weterynarzy. Dlaczego?

Ponieważ większość lekarzy weterynarii specjalizuje się w chorobach psów czy kotów, a ich wiedza odnośnie innych gatunków jest dość ograniczona. Wiadomo, ze zdarzają się wyjątki, ale z egzotycznym zwierzakiem najlepiej pójść do specjalisty, który danemu gatunkowi poświęcił dużo swojego czasu.



© 2019 http://informator.opoczno.pl/